مقالات خودرو

BMW در مقابل Merceds / نبرد برندهای لوکس

BMW در مقابل Merceds / نبرد برندهای لوکس

مقدمه:

BMW – Mercedes ، دو برندي هستند که در هر بحثي در مورد خودروهاي لوکس از آنها نام برده مي شود. خودروسازان آلماني در حال حاضر دو برند پرفروش در بخش خودروهاي گران قيمت هستند. مهندسي و کيفيت وسايل نقليه اي که آنها توليد مي کنند از بسياري جهات قابل توجه است. اين دو شرکت بيش از يک قرن است که رقيب يکديگر بوده اند. چه تفاوتي با يکديگر دارند؟ کدام برند بين BMW و Mercedes Benzبهتر است؟
اگر بتوانيد ماشيني از هر دو برند را نگه داريد خوش شانس هستيد. اما بيشتر مردم آن تجملات را ندارند. در اين صورت کدام را انتخاب مي کنيد؟ Mercedes Benz يا BMW

براي خريد انواع چراغ هاي خودرو از وبسايت
نورگستر بسحق کليک کنيد

تفاوت هاي قابل توجه:BMW در مقابل Mercedes Benz

صاحبان خودرو براي پاسخ به اين سوال که Mercedes Benz بهتر است يا BMW بايد مانعي را که در ذهنشان وجود دارد را برطرف کنند. به طور دقيق تر، هيچ نوع بهتري وجود ندارد. آنها هر دو “بهترين” هستند. براي درک آسان تر، درست مانند انتخاب بين پپسي و کوکا کولا است، اما در صنايع خودرو، بنابراين پاسخ به اين سوال کلي بدون بررسي دقيق غيرممکن است.
در عوض، توصيه مي‌کنيم هر دوي اين خودروها را بر اساس اجزاي هر وسيله نقليه مقايسه کنيد. براي اينکه بدانيد رانندگان چه مي خواهند، يک تصميم کاملاً آگاهانه مورد نياز است. سپس، صاحبان خودرو مي‌توانند تصميم بگيرند. که کدام ويژگي‌ها و اولويت‌ها را در بهترين دوست روزمره خود مي‌خواهيد. به همين دليل، مقايسه را بخوانيد تا به آنها امتياز دهيد و قبل از تصميم گيري براي خريد تصميم خود را بگيريد.

1.تاريخچه

BMW سفر خود را در سال 1916 به عنوان توليد کننده موتور هواپيما آغاز کرد. سپس تمرکز خود را به توليد خودرو و موتور سيکلت معطوف کرد. دفتر مرکزي اين شرکت در مونيخ، آلمان، فعاليت خود را در چندين کشور در سراسر جهان اجرا مي کند.
مرسدس بنز در سال 1926 به عنوان بخشي از دايملر AG تاسيس شد. اين شرکت در اشتوتگارت آلمان واقع شده است و به توليد وسايل نقليه لوکس، کاميون، اتوبوس و اتوبوس معروف است.
 BMW & Mercedes

BMW در مقابل Merceds / نبرد برندهای لوکس

براي خريد انواع چراغ هاي خودرو از وبسايت
نورگستر بسحق کليک کنيد

در مقايسه BMW – Mercedes Benz،اول هميشه بر مهندسي وسايل نقليه و ساخت موتورهاي قدرتمند تمرکز کرده است، زيرا خود را «ماشين رانندگي نهايي» توصيف مي‌کند. برعکس، Mercedes Benz هميشه مي‌خواسته است که نهايت راحتي را براي مشتريان خود تضمين کند.
در سال هاي اخير، به نظر مي رسد که برندها تمرکز خود را با يکديگر عوض کرده اند. به عنوان مثال، مرسدس بنز خودروهاي پرفورمنس زيادي را عرضه کرده است، در حالي که BMW مشغول راحت ‌ترکردن وسايل نقليه خود است.
اما چگونه مي دانيد کدام برند براي شما بهترين است؟ اين نکات مقايسه بين BMW _ Mercedes ،مي تواند براي پاسخ به اين سوال مفيد باشد که Mercedes Benz ياBmw ،بهتر است.

2.طراحی

اين يک واقعيت است که هيچ راننده اي مايل به خريد يک ماشين زشت نيست، مهم نيست که چقدر قدرتمند يا قابل اعتماد باشد. اگر راست گفته شود، برخي از مالکان خودرو حتي وسيله نقليه خود را بر اساس چشم انداز خودرو انتخاب مي کنند تا عملکردشان.با اين حال، اين BMV Vs_ Mercedes، دو تا از زيباترين و خوش ساخت ترين برندهاي خودرو است. بنابراين رانندگان هيچ نگراني در مورد دريافت يک وسيله نقليه غيرجذاب ندارند. در عوض، اين بخش به جاي اينکه بداند کدام بهتر است، BMV Vs – Mercedes Benz ، بر روي مزايا و امکاناتي که مالکان خودرو از هر نوع ترجيح مي دهند، تمرکز مي کند.

خارجی

بديهي است که نماي بيروني نقش حياتي در انتخاب خودرو مردم دارد. همه مايل به يک ماشين پر زرق و برق و براق هستند که مورد حسادت و دوست داشتن ساير صاحبان خودرو باشد. خوشبختانه، BMW و Mercedes هر دو مي توانند اين را با سبک تعريف شده خود ارائه دهند.
با تغيير در طراحي،ازشرکت “sharknose” to “kidney grill”،خود را به عنوان يک برند خودرويي به روز و هميشه رو به جلو ثابت کرد. از سوي ديگر، مدل هاي Mercedes به دنبال داشتن يک سبک بيروني لوکس،براق وداراي ظرافت هستند.درحالي که مدل‌هاي خودروي BMW تمايل دارند کابين‌هارابه سمت عقب داشته باشند و آنها را رو به جلوجلوه دهند، Mercedes Benz به مدل‌هاي آن‌ها شکلي ساده و بدنه بلندتر مي‌دهد.

داخلی

وقتي صحبت از فضاي داخلي خودرو به ميان مي‌آيد Mercedes Benz-BMW ‌ بر طراحي‌هاي منحصربه‌فرد خود تمرکز مي‌کنند و هر دو کيفيت Mercedes -BMW در سطح بالايي قرار دارند. اکثر مدل‌هاي خودروي BMW از نظر ارگونومي دوستانه طراحي شده‌اند. براي دقيق تر، همه چيز مرتب شده و به راحتي قرار گرفته است: دکمه هاي ماشين، سيستم هاي تعويض معتدل، سوئيچ هاي صدا، تنظيم هاي راديويي… با يک انگشت قابل دسترسي هستند. اين باعث مي شود رانندگي يک تجربه لذت بخش باشد.
از سوي ديگر، Mercedes قطعا پادشاه تنظيمات داخلي لوکس است. ما در مورد فضاي داخلي با کروم، چرم، چوب مدرن و وسايل راحتي ديوانه کننده در داخل صحبت مي کنيم. فضاي داخلي مرسدس دنياي متفاوتي است. علاوه بر اين، هر دو BMW در مقابل Mercedes در بخش فناوري مانند دکمه هاي موتورکيل -استارت و kill-start هستند که مي توانند از راه دور روشن و خاموش شوند.
اگر به راحتي کابين و سبک داخلي فکر مي کنيد، مرسدس بنز نسبت به رقيب خود برتري دارد.اگر S-Class يا E-Class رابا هرخودروي BMW مقايسه کنيد، اين ايده را دريافت خواهيد کرد. اما خودروهاي BMW در همه مدل‌ها استانداردي را حفظ مي‌کنند، در حالي که برخي از مدل‌هاي مرسدس مانند ساب کامپکت CLA مي‌توانند بسيار نااميد شوند.

3.قابليت اطمينان

بسياري از رانندگان اين سوال را دارند که آيا Mercedes Benz قابل اعتمادتراز Bmw است؟اين درست است که تمام خودروهاي ساخت آلمان داراي امتياز .بالايي هستند
BMW & Mercedes

BMW در مقابل Merceds / نبرد برندهای لوکس

براي خريد انواع چراغ هاي خودرو از وبسايت
نورگستر بسحق کليک کنيد

بنابراين، تصميم گيري در مورد اينکه کدام برند قابل اعتمادترين است کمي گيج کننده است. مرسدس از اين نظر بهترازBMWاست؟ خوب، نه واقعا

Mercedes Benz ازنظرقابليت اطمينان با PRE-SAFE® از ساير رقبا جلوتر است. اين سيستمي است که در صورت وجود يک خطر بالقوه، که حتي قبل از اعتراف رانندگان آغاز شده است، به دنده وارد مي شود. تمام شيشه ها بسته مي شوند، سيستم ترمز به طور خودکار درگير مي شود و کمربندهاي ايمني در حال استفاده با هدف محافظت از رانندگان و افراد داخل آن بسته مي شوند. در بيشتر موارد، زماني فعال مي‌شود که سيستم تشخيص دهد برخوردي در شرف وقوع است و راهي براي اجتناب از آن وجود ندارد.
مدل هاي BMW نيز به سيستم ايمني مشابه ي به نام APS (سيستم حفاظت فعال) مجهز هستند. با اين حال، يکي از مزاياي BMW ترمينال ايمني باتري است که Mercedes Benz در زمان نگارش اين مقاله از آن بي بهره است. در جزئيات، تمام خمير، پمپ بنزين و دينام را از کار کردن به منظور جلوگيري از آسيب بيشتر متوقف مي کند. ناگفته نماند که قفل درهاي خودرو باز مي شود، چراغ هاي خطر پس از تصادف به طور خودکار روشن مي شوند. و هر دوي اين سيستم ها به برندهاي خود کمک مي کنند تا در رتبه بندي ايمني رتبه بندي شوند.

4.ضمانتنامه

هنگامي که در مورد قابليت اطمينان خودرو صحبت مي شود، گارانتي بخش اساسي است. BMW-Mercedes Benz هر دو ضمانت‌هاي يکساني را براي تمام مدل‌هاي خودروهاي لوکس خود ارائه مي‌کنند. ۵۰۰۰۰ مايل يا چهار سال رانندگي. با اين وجود، BMW در حالي که گزينه هاي پوشش نامحدودي را ارائه مي دهد، دست برتر را دارد. به طور دقيق تر، مدل هاي BMW با سوراخ زنگ زدگي و خوردگي در حداقل دوره 12 سال مي توانند اين پوشش را دريافت کنند. مرسدس اين بسته گارانتي را ندارد. بنابراين اگر مي‌پرسيد کدام يک بهتر است، BMW يا Mercedes Benz ، در گارانتيBMW از اين نظر 1-0 است.
خودروهاي هر دو برند بسته به نحوه استفاده شما، فرسودگي و پارگي طبيعي را تجربه خواهند کرد. ممکن است لازم باشد مبلغ خوبي را براي تعمير و نگهداري و تعويض قطعات گران قيمت خرج کنيد. وسايل نقليه آنها بيشتر از اکثر برندهاي اقتصادي دوام خواهند داشت.
بيشتر ببين آيا BMW با کتابچه راهنماي کاربر خداحافظي مي کند؟ داستان پشت لوگوي Mercedes بنز چيست؟ با اين حال، شما نمي توانيد از هزينه هاي نگهداري سنگين و تماس هاي مداوم براي بازديد از کارگاه فرار کنيد. خودروهاي مرسدس به فناوري پيشرفته پيچيده اي مجهز هستند که تنها با قطعات تامين کننده قابل تعمير هستند. در واقع، هر دو خودروساز مجموعه اي از ويژگي ها و فناوري هاي جديد را در خودروهاي خود معرفي کرده اند تا تقاضاي بازار را برآورده کنند. به همين دليل، اين خودروها اکنون در معرض خطر بيشتري براي شکستن قطعات هستند 4 رتبه بندي ايمني هنگام مقايسه ويژگي هاي ايمني BMW در مقابل مرسدس نمي توانيد يک برنده واضح را انتخاب کنيد. با اين حال، خودروهاي BMW در اين بخش کمي بهتر عمل مي کنند، زيرا دو رتبه بندي ايمني کامل 10 را در فهرست موجودي خود دارند. سري X1 و 2 طبق گزارش سايت euroncap، مدل 13 با امتياز 9/9 بسيار پايين است، در حالي که X3 با امتياز ايمني 9/7 فاصله چنداني ندارد Mercedes Benz يک امتياز کامل 10 را با خودروهاي اجرايي کلاس E خود کسب مي کند در حالي که GLE و C کلاس به ترتيب با امتياز 9/7 و 9/3 دنباله رو دارند.پنج عملکرد قابل درک است که تاريخچه، طراحي، قابليت اطمينان و ايمني دغدغه هاي اساسي براي هر راننده است. با اين حال، عملکرد خودرو ويژگي است که صاحبان خودرو مي توانند واقعاً مقايسه کنند و تصميم بگيرند که کدام وسيله نقليه مورد علاقه آنهاست. قبلاً اشاره کرده‌ايم که BMW با تمرکز بر ويژگي‌هاي رفاهي، به دنبال نفوذ به يک جمعيت جديد مصرف‌کننده بوده است. از سوي ديگر، Mercedes Benz به سمت توليد خودروهاي پرفورمنس حرکت کرده است. با اين حال، با در نظر گرفتن عملکرد، BMW همچنان بهترين است. چندين خط با عملکرد بالا از جمله سري 4، سري 3، سري 2، X5 و X4 دارد. بهترين خودروهاي اجرايي سري 5 است. Mercedes خودروهاي زيادي براي رقابت با چشم گيري نسبت به ماشين‌هاي با عملکرد بالا يBMW ، ندارد. اما اگر مي‌خواهيد يک مرسدس بنز با عملکرد بالا رانندگي کنيد، همچنان مي‌توانيد به سراغ خودروهاي کلاس S-CLS- SLبرويد.مدل هاي BMW معمولا سبک تر از يک خودروي معمولي مرسدس بنز هستند. تفاوت وزن براي خودروهاي BMW در مانور در اطراف پيچ ها و همچنين هنگام رانندگي سريع مفيد خواهد بود. حتي اگر Mercedes Benz مزيت اندازه موتور را دارد، عدم مانورپذيري مي تواند مشکلاتي را هنگام رانندگي ايجاد کند. ناگفته نماند که به سوخت بيشتري نياز دارد.
BMW در مقابل Merceds / نبرد برندهای لوکس

BMW در مقابل Merceds / نبرد برندهای لوکس

براي خريد انواع چراغ هاي خودرو از وبسايت
نورگستر بسحق کليک کنيد

سخن پايانی:

هردو برند لوکس وگران هستند.اگر به دنبال پس انداز پول هستيد، به جاي ديگري نگاه کنيد. فرقي نمي‌کند که اين بخش سدآن‌هاي کوچک، خودروهای سايز متوسط يا شاسي‌بلندهاي لوکس ساب کامپکت باشد، بايد مقدار زيادي پول براي خريد يک BMW و يا يک مدل Mercedes خرج کنيد.

BMW Vs Mercedes: Notable Differences

  1. History
  2. Design
  3. Reliability
  4. Safety Ratings
  5. Performance
  6. Price

ترجمه مقاله : محمد نادری

نورگستر بسحق کليک کنيد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *